28. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! W niedzielę 12 stycznia 2020 roku setki mieszkańców naszego miasta otworzyło swoje serca na te ogólnopolską akcję charytatywną.💓💕🥰

"Podlaskie tradycje świąteczne" to tytuł wydarzenia, na które zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami w czwartek 19 grudnia 2019 roku do Kina.

"Cuda, cuda ogłaszają!" Po raz piąty ulicami Sokółki ruszył Orszak Trzech Króli. Setki mieszkańców wzięły udział w tym barwnym manifeście wiary i radości z narodzin Jezusa.

Dnia 30 listopada w Muzeum Ziemi Sokólskiej odbyły się rodzinne Andrzejki. 

4 grudnia 2019 o godzinie 13.00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie wystawy czasowej "Sokółczanin Piotr Lebiedziński 1860-1934, pionier polskiej kinematografii.

Dnia 29 listopada 2019 roku w Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyła się promocja książki "Krajka sokólska tkanina ludowa".

W Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury, w okresie od 9 do 20 grudnia 2019 roku, odbyły się warsztaty skierowane do najmłodszych odbiorców. Dzieci poznały tradycje związane z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia.

      Słuchowisko teatralne w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej Sokólskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem instruktora Mateusza Tymury można było zobaczyć w ostatnią niedzielę 1.12.2019 r w sokólskim Kinie "Sokół".
Nowela Henryka Sienkiewicza pt. "Sachem" jest jedną z ośmiu, które w roku 2019 wchodziły w skład Narodowego Czytania.

6 grudnia sokólskie dzieci miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu mikołajkowym. Było mnóstwo powodów do uśmiechów. Wspaniały koncert oraz słodkie niespodzianki od Pani Burmistrz to przygotowane niespodzianki.

W dniach 15 – 17 listopada 2019 r. odbyła się doroczna impreza filmowa “IV Kresowe Spotkania Filmowe”. Trzydniowy przegląd najnowszego polskiego kina przyciągał zawsze rzesze sokólskich kinomanów.