Po raz kolejny Sokółczanie mieli okazję rozpocząć sylwestrowy wieczór i tę wyjątkową nocną zabawę w Kinie "Sokół" na koncercie operetkowym. Później wielu mieszkańców miasta bawiło się na placu przed kinem w dyskotekowych rytmach.

Na spotkanie mikołajkowe zaprosiliśmy dzieci do Kina "Sokół". Przygotowany świetlny spektakl teatralny zaskoczył młodych widzów. Nie zabrakło słodkich niespodzianek od Pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

6 stycznia 2019 r z placu przed sokólskim kinem wyruszył Orszak Trzech Króli. Sokółka była jedną z 752 miejscowości w Polsce, gdzie pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" mieszkańcy miasta wraz z  Trzema Królami wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1,2 mln uczestników w całej Polsce!

W niedzielę 11 listopada  Sokółczanie tłumnie odwiedzili kawiarnię patriotyczną Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wystawa, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podkreśliły wyjątkowy charakter tegorocznego Święta Odzyskania Niepodległości.

Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

W ramach działania "Muzeum w ternie. Etnograficzne reminiscencje filmowe" Sokólski Ośrodek Kultury zaproponował mieszkańcom:

Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi z Zielonej Szkółki - Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Sokółce na ul. Broniewskiego za otwarte serce i pachnący, zielony podarunek, dzięki któremu Sokólski Ośrodek Kultury wita pięknymi choinkami! DZIĘKUJEMY!

29 września grupa taneczna Kadryl, trenująca w Sokólskim Ośrodku Kultury wzięła udział w Mistrzostwach Polski formacji tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które odbyły się w Opolu Lubelskim.

"Poezja jest w każdym z nas" Pod takim tytułem dnia 9 grudnia w Kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie Leonardy Szubzdy z czytelnikami jej poezji. Przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, współpracownicy... czytali wiersze sokólskiej poetki. Wieczór dopełnił koncert zespołu poezji śpiewanej "Uzależnieni".

W deszczową niedzielę 26 sierpnia wielu miłośników gier komputerowych stanęło do walki o zwycięstwo w turnieju. Nagrodzenie zostali wszyscy, a najlepsi- w szczególny sposób.