W terminie 8-19 lipca 2019 w Sokólskim Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia w ramach Akcji Lato. Jest to propozycja zajęć artystycznych dla dzieci, które letnie ferie spędzają w Sokółce. Przez dwa tygodnie z zajęć korzystała czterdziestoosobowa grupa dzieci w wieku od lat 6 do 12.

17 maja w Krynkach odbył się XXIII Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych „ARS 2019”.

13 lipca 2019 roku na placu przed Kinem "Sokół" scena rozbrzmiewała pięknymi głosami gwiazd wielkiego formatu i doskonałą muzyka Stanisława Moniuszki. Koncert był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca".
Organizatorem wydarzenia jest Sokólski Ośrodek Kultury. Współorganizator- Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sokólski Ośrodek Kultury poszukuje osób, które chcą pracować w naszych placówkach.

"Zawsze młodzi" - amatorska grupa teatralna pod opieką Mateusza Tymury przygotowała spektakl z udziałem lalek.

24 kwietnia w Sokólskim Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje 27. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja".

Z jakiego prezentu najbardziej cieszą się mamy? Tego wykonanego samodzielnie, tego wypracowanego z poświęceniem przez dziecko. Takie muzyczne i plastyczne upominki przygotowały, z okazji Dnia Matki, dzieci uczęszczające na zajęcia artystyczne w Sokólskim Ośrodku Kultury. Koncert odbył się 24 maja 2019 w sali "Lira"

Z okazji Świąt Zmartwychwstania pańskiego życzymy Państwu radosnego Alleluja!

 

Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków "O Złotą różdżkę Dobrej Wróżki" eliminacje gminne odbyły się 14 maja 2019 w Sokólskim Ośrodku Kultury.

W niedzielę, 14 kwietnia rozstrzygnięto w Monieckim Ośrodku Kultury XXIV Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych.