Podczas Ferii zimowych zajęcia w Sokólskim Ośrodku Kultury prowadzone były w dniach 22- 31.01.19. Jak co roku uczestnicy nas nie zawiedli i mogliśmy liczyć na codzienną świetną zabawę i moc niespodzianek

Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Po raz kolejny w Kinie „Sokół” odbył się koncert kolęd i pastorałek ph. ”Na styku kultur”. Na scenie wystąpiły chóry i zespoły prezentujące kolędy dobrze znane zarówno w tradycji katolickiej jak i prawosławnej. Utwory opowiadające o narodzinach Jezusa Chrystusa rozbrzmiewały w językach: polskim, rosyjskim, białoruskim, ukraińskim i starocerkiewnym.

Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi z Zielonej Szkółki - Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Sokółce na ul. Broniewskiego za otwarte serce i pachnący, zielony podarunek, dzięki któremu Sokólski Ośrodek Kultury wita pięknymi choinkami! DZIĘKUJEMY!

Wzorem lat ubiegłych przy Sokólskim Ośrodku Kultury został utworzony Sztab WOŚP. Spełniał on zadanie koordynatora akcji na terenie naszego miasta i gminy. Dwudziestu wolontariuszy- uczniów Zespołu Szkół w Sokółce oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce kwestowało na ulicach Sokółki zbierając datki do puszek WOŚP.

"Poezja jest w każdym z nas" Pod takim tytułem dnia 9 grudnia w Kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie Leonardy Szubzdy z czytelnikami jej poezji. Przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, współpracownicy... czytali wiersze sokólskiej poetki. Wieczór dopełnił koncert zespołu poezji śpiewanej "Uzależnieni".

Po raz kolejny Sokółczanie mieli okazję rozpocząć sylwestrowy wieczór i tę wyjątkową nocną zabawę w Kinie "Sokół" na koncercie operetkowym. Później wielu mieszkańców miasta bawiło się na placu przed kinem w dyskotekowych rytmach.

Na spotkanie mikołajkowe zaprosiliśmy dzieci do Kina "Sokół". Przygotowany świetlny spektakl teatralny zaskoczył młodych widzów. Nie zabrakło słodkich niespodzianek od Pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

6 stycznia 2019 r z placu przed sokólskim kinem wyruszył Orszak Trzech Króli. Sokółka była jedną z 752 miejscowości w Polsce, gdzie pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" mieszkańcy miasta wraz z  Trzema Królami wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1,2 mln uczestników w całej Polsce!

W niedzielę 11 listopada  Sokółczanie tłumnie odwiedzili kawiarnię patriotyczną Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wystawa, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podkreśliły wyjątkowy charakter tegorocznego Święta Odzyskania Niepodległości.